Пн-Сб: 09:00 — 21:00 | Нд: вихідний
укр / рус
Заповніть це поле

Борщів – смачне місто з довгою пам’яттю

Борщ - це найзнаменитіша перша страва в Україні.

Борщ - це найзнаменитіша перша страва в Україні. Його люблять всі: від малого до великого. Для гостей нашої батьківщини борщ стає своїрідною візитною карткою, адже більшість людей що подорожують, доволі часто сприймають відвідану місцину "на смак". Отож на Тернопільщині є містечко, яке має милу і співзвучну до улюбленої страви, назву - Борщів.

Серед місцевих жителів Борщева, яке являється районним центром, гуляють кілька легенд про походження назви містечка. Розповідають, що нібито в часи набігів кримських татар, предки сучасних городян зварили одного із полонених ханів у величезному казані з борщем. Інша, альтернативна, версія походження назви, говорить про факт широкого розповсюдження в околицях містечка «борщівника», який часто використовують в приготуванні різних страв, в тому числі – борщу. Отож асоціація, що викликається назвою даного міста є логічною та закономірною.

Щороку в Борщеві на початку вересня проходять тематичні фестивалі – «Борщ’Їв» та «В Борщівському краї цвітуть вишиванки». На першому фестивалі точиться запекла боротьба за приготування найкращої національної страви, а також готується борщ у величезному казані. Чи не в пам’ять про грізного хана? Обидва фестивалі проходять практично одночасно. Вишиванковий фестиваль проходить в пам’ять за загиблими чоловіками в час тих же турецько-татарських набігів. Як розповідає бувальщина, всі жінки після трагедії вдягнули вишиванки вишиті чорними нитками. Обидва культурно-масові заходи мають на меті популяризацію та збереження етнічних традицій, обрядовості та мови.

Борщів є прекрасним містом в будь-яку пору року. Широкі та вузенькі вулички, щедро прикрашенні озелененням, дихають історією та традиціями українського народу. Приємну прохолоду в гарячу пору можна з легкістю знайти на березі річки Нічлави, на берегах якої власне і розмістилось містечко. Тут присутні, також, архітектурні пам’ятки та скульптурні пам’ятники, на території міста знаходиться некрополіс. На останньому вшановано жертв ІІ Світової Війни.Гуляючи містом обов’язково завітайте до найстарішого храму де зберігається ікона Божої Маиері зодягнути в національну вишиту сорочку. Символічним фактом є те, що вишивка виключно чорними нитками.

Борщівський палац, на превеликий жаль, не зберігся. Однак для поціновувачів таємниць, справжнім надбанням будуть замкові підземелля та погреби. Розповідають що у 1774 році місто відвідав «український Робінгуд» - легендарний Олекса Довбуш. Тут він вчинив розправу над польським паном, який особливо жорстоко ставився до місцевого населення.У Борщеві, в час національно-визвольних змагань початку ХХ століття, у 1919 році розміщувався уряд ЗУНР. На сьогоднішній день приміщення штабу тогочасного уряду використовує міська рада.

Особливої уваги, для поціновувачів архітектури, вартий «народний дім». До відкриття цього будинку долучився Михайло Грушевський. Сьогодні дану споруду відзначають як найкрасивішу в місті. З 1976 року в залах будинку діє «Краєзнавчий музей». В ньому розміщені експозиції, які детально розповідають про довгу історію місцини, наочно демонструють елементи побуту та обрядовості а також витвори мистецтва місцевих авторів.

Як добратися

Між Тернополем та Борщів курсує електричка. Також добратись до «смачного міста» можна і автобусом: з Києва щоденно біля Ж\Д вокзалу о 13:30 відправляється маршрутка «Київ – Борщів», в дорозі прийдеться провести близько 8 годин. З Тернополя рекомендовано сідати на автобус «Львів – Борщів» о 18:50.

Стежками