Західна Україна зберігає імідж улюбленого напрямку внутрішнього зимового туризму.
Західна Україна зберігає імідж улюбленого напрямку внутрішнього зимового туризму. Львів, Ужгород, Чернівці, Карпати — саме тут наші співгромадяни хочуть зустріти Новий рік та Різдво.
Львів подорожчає втричі
Туризм в регіоні не стоїть на місці. На Західній Україні з’являються ресурси, що збирають всі оголошення в одному місці і гарантують сумлінність власників квартир. Наприклад, у Львові активно працюють сервіси подобової оренди квартир. Але якщо ви бажаєте ними скористатися, краще поспішити.
“Залишилося максимум третина квартир”, — повідомив власник ресурсу arenda.lviv.ua Василь Кулініченко.
При цьому у Львові в цьому році господарі не будуть гратися з цінами, підвищуючи-знижуючи їх залежно від свята. Якщо ще два роки тому на дати з 31 грудня по 2 січня цінники зростали вдвічі, а на різдво — в півтора рази, то зараз відмінностей по датах немає.
Причина — збільшення кількості платоспроможних іноземних туристів, які активно бронюють житло через Booking.com.
“Спільна позиція: з 29 грудня по 14 січня ціни втричі вищі, а здають квартири не менше ніж на три дні. А є господарі, які притримують квартири і здають їх 31 грудня в п’ять-шість разів дорожче. Виловлюють тих зневірених, яких підбирали житло на неспеціалізованих сайтах. На жаль, ситуація, коли люди оплатили день проживання, а в результаті їх “кинули” — не рідкість перед Новим роком”, — поскаржився Кулініченко.
В результаті відзначити Новий рік у Львові на знімній квартирі — задоволення не з дешевих. Однокімнатна коштує 1200-1500 на день, тобто мінімум 3,6-4,5 тис. грн за три дні. Двійка від 2 тис. грн/день, тобто від 6 тис. грн за “пакет”. Якщо знімати квартиру перед самим Новим роком — доведеться заплатити не менше 5 тис. грн/ніч або 15 тис. за візит. Самі ж львів’яни у ці дні намагаються виїхати з міста.
“Куди? В Карпати, вони ж великі”, — відповів Кулініченко.
Де гостям раді
Ужгород поки більш лояльний до приїжджих. Як розповіла засновник сервісу “Квартири подобово в Ужгороді” Ірина Бряник, ціни на Закарпатті господарі квартир підвищують тільки на три святкові дні, з 31 грудня по 2 січня.
“Ціни піднімають удвічі, тобто однокімнатну квартиру ми можемо запропонувати в ці дні від 500 грн, двокімнатні від 800 грн, а з 3 січня — від 250 грн і 400 грн відповідно”, — говорить Бряник. Три новорічні дні в Ужгороді обійдуться від 1,5 тис. грн.
У Чернівцях подобово на цей період квартири здають за схемою три дні подвійний тариф, далі — звичайний.
“Але поки менше ніж на тиждень не здаємо. Основні клієнти — з Італії, Іспанії, Португалії. Це наші співгромадяни, які працюють там, а на Новий рік приїжджають додому. Але приїжджі теж є, та вони хочуть зняти квартиру на два-три дні, і ми їм радимо телефонувати після 1 грудня”, — повідомила ріелтор Ліана.
Звичайний тариф — однушка від 350 грн, двійка від 500 грн. Тобто, тиждень в Чернівцях обійдеться від 3,5 тис. грн. (3*350*2+350*4).
В принципі, якщо ваша мета не лижний, а більш розмірений відпочинок, то за ці ж гроші можна підшукати номер в міні-готелі в Карпатах. Наприклад, в Яремче, в “Гуцульській родзинці” економ на двох коштує від 600 грн за добу.
“Ці ціни діють на Новий рік і Різдво, а після шкільних канікул буде дешевше”, — повідомила господиня садиби Ірина Кирилюк.
В Одесі вибирають хостели, а в Полтаву не їдуть
Інші регіони поки навіть не прагнуть “відкусити” шматочок святкового новорічного пирога, орієнтуються більше на місцевих, ніж на приїжджих. Приміром, одеські ріелтори навіть здивувалися запитанню, з яких регіонів більше запитів на новорічний відпочинок біля моря.
“Особливість нашого ринку — активна подобова оренда влітку. Після завершення курортного сезону ці квартири переходять на зиму на щомісячну оренду. На Новий рік зазвичай знімають квартири, а частіше будинки, свої, одесити. А приїжджі роблять вибір на користь тих же хостелів”, — розповів директор філії “Олександр-N” Олексій Красотов.
Підтверджують це й інші ріелтори
“Знімають одесити. Хотіли б тільки на новорічну ніч, але вимоги незмінні — мінімум дві ночі, плюс подвійна оплата. На Різдво цін не піднімаємо. Якщо знімають на тиждень, то на всі дні діють стандартні тарифи”, — повідомила ріелтор Ольга.
У звичайні дні одиничку можна зняти від 300 до 800 грн/доба, двійку — від 500, якщо хрущовка, від 600 в більш сучасному будинку. Тобто, відзначити Новий рік в однокімнатній квартирі коштуватиме від 1200 до 2400 грн.
Як розповіла Ольга, з приїжджих гостей левова частка — кияни.
“Іноземців практично немає, гості з інших областей поодинокі. Та й частіше приїжджають не святкувати, а в гості. З останніх бронювань — мама приїде в гості до дочки і орендує квартиру з 30 грудня по 8 січня. Чи закохані – вона з Києва, він з Одеси”, — розповідає Ольга.
А ось у одеської елітки вимоги на новорічні свята не такі лояльні.
“Ціни проти звичайних піднімаю вдвічі, знімати можна, як мінімум, на п’ять днів. Тобто, квартира обійдеться від 2,5 до 5 тис. грн. в добу. Втім, клієнти у мене перевірені — ті, що приїжджали п’ять років тому, вже забронювали і зараз”, — розповіла ріелтор Анна Еррера.
У Полтаві взагалі ще не склали новорічних цін.
“Ми працюємо не на святкові дні, а на цілий рік. Поки ще не думали, як будемо коригувати ціни”, — розповіла менеджер Юлія.
Якщо власники повторять торішню домовленість, то подвійний тариф буде застосовуватися на дві ночі, якщо орендувати будуть з 31 грудня по 2 січня. А якщо на три-п’ять днів — то тільки на новорічну ніч.
“Якщо поселятися на тиждень або більше — стандартний тариф. Однушка від 270 грн, двійка від 350 грн”, — повідомила Юлія.
У Харкові нарікають, що туристів у них мало, більше студенти, а подобова оренда орієнтована на відрядження. Втім, на Новий рік традиційно чекають гостей з Дніпра, Одеси і Києва.
“Зі Львова до нас поки що не їдуть. Ціни підвищувати будемо лише на новорічну ніч, одиничка — від 600 грн, двійка — від 1,5 тис. грн. Здаємо мінімум на два дні”, — повідомив Олександр Кисіль. Після 2 січня ціни повертаються до будніх — однушка коштує від 300 грн, двійка — від 750 грн.
Файненс.юа