У власній сироварні ми переробляємо козине молоко на декілька вишуканих сортів сиру. А наша мильна мануфактура виробляє близько 30 видів мила з козиного молока та масла, аналогів якому немає у світі.
УтриманняУтримуємо кіз ми на глибокій підстилці, регулярно підстилаючи сухеньку солому, щоб наші красуні залишалися білосніжними.
Кози – невибагливі тварини. Вони не бояться морозу, тому немає необхідності в опаленні приміщень взимку, але чутливі до протягів. На зиму всі вікна ми міцно закриваємо.
Цапів утримуємо окремо від кіз, щоб уникнути небажаних запліднень маток та специфічного неприємного запаху молока у кіз.
ГодівляГодуємо кіз виключно високоякісними кормами. Заготовляємо солому, сіно люцерни та суданки, гіллячковий корм для молодняку. А також годуємо зерном ячменю, вівсом, кукурудзою.
З середини весни до середини осені основним кормом для кіз є пасовище. Найбільше полюбляють наші білосніжки «пообідати» в майже непрохідних кущах, з’їдаючи при цьому 7-8кг зеленого корму за день та покращуючи цим самим ландшафт села.
Стадо повною мірою забезпечене свіжою чистою водою,доїльний станок яку воно залюбки попиває із автоматичних поїлок.
ДоїнняДоїння кіз механізоване за допомогою доїльної зали на 12 місць, що дозволяє отримувати козине молоко найвищої якості. Доїмо наших красунь ми двічі на день. Із вимені кози молоко по трубопроводу потрапляє в танк, де охолоджується до +4 °С.
Вирощування козенятПісля того як козенятко з’явилося на світ всю відповідальність за його життя та благополуччя ми беремо на себе. Перші три дні випоюємо молозивом кожного окремо і до схочу. Потім утримуємо козенят групами, які формуємо в залежності від віку та розвитку. Напуваємо молоком тричі на день з розрахунку 1,5 л на голову до 2-тижневого віку та 2 л на голову до місячного віку на добу.
З тижневого віку у раціон вводимо сіль та крейду (по 5г на голову за добу), поступово збільшуючи даванку мінерального корму. З тижневого віку козенята мають вільний доступ до високоякісного сіна, гіллячкового корму та висівок.