Пн-Сб: 09:00 — 21:00 | Вс: выходной
укр / рус
Заполните это поле

Як підготуватися до паломницької поїздки по святих місцях

Одна зі сторін життя православної людини - це паломництво по святих місцях.

Паломницький тур до Почаївської Лаври

Одна зі сторін життя православної людини - це паломництво по святих місцях.

У ХIХ столітті академік Олександр Пипін дав таке визначення прочанинові: "Мандрівники по святих місцях давно отримали у нас назву паломників безсумнівно в зв'язку з західним їх ім'ям: palmarii, palmati, palmigeri, так називали тому, що вони поверталися з Єрусалиму з пальмовими гілками". Володимир Даль дає нам таке визначення: "Паломнічать - ходити на поклоніння в Єрусалим". Але оскільки не всі можуть відправитися в Святу Землю, слово "паломник" стало означати людину, яка відправляється вклонитися святині. Це може бути поїздка як в сусіднє село, район або місто, де прославилася чудесами ікона, або ж в іншу країну за тисячі кілометрів.

Будь-яка людина, що має засоби, може поїхати. Перед тим як їхати, задайте собі питання: що таке паломництво? Чому я їду по святих місцях?

Паломництво - це одна з форм благочестя. Паломництво - це праця і служіння Богу. Паломництво - це не приємні враження та пам'ятні сувеніри, а придбання навичок в молитовному укладення. Ми духовно зростаємо і стаємо ближчими до Бога. Пам'ятайте, що це не просто екскурсія або туристична поїздка. Багато хто їде ближче ознайомитися з чернечим життям, а у кого-то поїздка грунтується на отриманні певних благ, успіхів в роботі і т. Д. Не можна сприймати духовне життя через отримання будь-яких матеріальних благ. У гонитві за матеріальним можна упустити головне - отримання духовного дару від Господа. Почніть з покаяння, причастя, читання Євангелія.

Попросіть благословення на поїздку у духівника. Це поїздка по святих місцях, під час якої ви повинні зосередитися і усвідомити святість місця, куди ви прямуєте. Заздалегідь дізнайтеся, які святині там знаходяться - чудотворні ікони або ж святі нетлінні мощі. Можна заздалегідь прочитати певну церковну літературу, щоб більше дізнатися про те місце, яке ви хочете відвідати. Ви можете відправитися в поїздку з паломницької групою, які формуються при паломницьких відділах монастирів, або ж їхати самому.

При паломницьких відділах монастирів відразу складається певний план поїздки групи на всі дні, там все розписано - загальна кількість днів, вид транспорту, проживання, харчування, екскурсія. Це може бути як подорож на два дні в певний монастир або ж, наприклад, 10-денна поїздка, де ви будете відвідувати кілька міст. З вами їде супроводжуючий священик, який допомагає вам духовною порадою. Якщо ви плануєте їхати самі, вам необхідно як слід підготуватися, поговорити зі священиком, запитати, на що звернути увагу і спланувати самому свого часу перебування в святому місці. Але і в першому, і в другому випадку потрібно пам'ятати головне: ви їдете молитовно піднести подяку Богові і святих угодників і попросити у них милості. Лікуйте свою хвору душу і не турбуйтеся, якщо не встигли купити черговий сувенір або ще раз скупатися в джерелі. Сприймайте паломництво, як додаток до свого духовного життя, як подарунок від Господа. Чи не замінюйте свій повсякденний духовна праця паломництвом. Це велика помилка. При правильному підході і розумінні паломництво розширює кругозір, долучає до скарбів духовної культури, сприяє духовному єднанню. Паломництва стають позитивним фактором в житті.

Для багатьох поїздки стали тим духовним кордоном, пройшовши який вони почали краще розуміти своїх близьких, а Таїнство Святої Церкви сприймати, як невід'ємну частину свого життя.

Сегодня